لایک اینستاگرام

سوشال بست میگه ؛ لایک اینستاگرام در حال حاضر جزو مواردی به حساب می آید که برای افراد نشانه ای از تایید شدن در کارشان دارد . به نوعی اصلی‌ترین ویژگی که در اینستاگرام منجر به تعامل همیشگی کاربران با یکدیگر می‌شود، قابلیت مشاهده پست‌ها، لایک و ثبت کامنت در اینستاگرام است.اینستاگرام در این راستا سبکی منحصر به فرد را ایجاد کرده و به نوعی از طریق عکس و ویدیو مابین کاربران تعامل اصلی را ایجاد می‌کند. هر کاربر در اینستاگرام قادر به ارسال ویدیو و عکس خواهد بود سایر کاربران این ویدیوها و عکس‌های ارسالی را مشاهده و در صورت تمایل آن‌ها را لایک کرده و یا به ثبت کاملا در زیر آن‌ها می‌پردازند.

لایک چیست ؟

معنی لایک یعنی دوست داشتن. وقتی یک پست یا یک متن را لایک می کنید ، یعنی واقعا به آن نوشته علاقه مند هستید که آن را لایک کرده اید. حتما شما هم اصطلاح “لایک داری” و “بیگ لایک” رو شنیدید. معمولا وقتی کسی از چیزی یا کاری خوشش میاید از این اصطلاح استفاده می کند که در اصل برگرفته از همین لایک در شبکه های اجتماعی هست.

اهمیت لایک در اینستاگرام چیست ؟

یکی از دلایل اصلی اینکه لایک یک تصویر یا ویدیو دارای اهمیتاست این است که، وقتی یک کاربر آن پست را میبیند ، معمولا اول تصویر توجه وی را جلب کرده و سپس به تعداد لایک های آن پست یا تصویر نگاه میکند. اگر تعداد لایک های آن پست زیاد باشد باعث میشود تا کابر تمایل پیدا کند تا به پروفایل آن پیج سر بزند و بقیه پست های آن را ببیند و حتی ممکن است باعث شود تا آن پیج را فالوو کند .

در یک بررسی کای میتوان اینگونه نتیجه گرفت که ، تعداد لایک های زیاد یک پست در اینستاگرام نشان دهنده جذابیت آن پست است و این یعنی توانسته است توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کند .از طرف دیگر یکی از پارامترهای مهم الگوریتم اینستاگرام، لایک است .

الگوریتم اینستاگرام در مورد لایک چگونه است ؟

فرش کنید پیچ اینستاگرام شما تعداد فالور دارد . ما این تعداد را ۲۰ هزار نفر فرض میکنیم . وقتی شما یک پست را منتشر میکنید این پست برای همه ۲۰ هزار نفر ارسال نمیشود و همه آنها نمیتوانند این پست را ببینند .

اینستاگرام براساس الگوریتم خود در ابتدای انتشار یک پست توسط شما ، آن را تنها به ۱۰ درصد از فالورهای شما نشان میدهد . اگر در ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ابتدایی عکس العمل این ده درصد از فالورهای شما به پست ارسالی مثبت باشد اینستاگرام آن را به فالورهای بیشتری نشان میدهد .

پس همه چیزبستگی  به همان تعداد لاین و کامنتی دارد که در ۳۰ دقیقه اول انتشار پست شما از طرف آن ده درصد انجام میشود . اگر بازخورد آنها مثبت باشد پشت شما حتی میتواند در صفحه اکسپلور اینستاگرام هم نشان داده شود که خود یک فرصت عالی برای دیده شدن است .

واقعیت لایک در شبکه های اجتماعی

اما این همه واقعیت نیست چراکه تعداد زیاد لایک یا فالوور (دنبال کننده)، نشانه دوست داشتنی بودن و اهمیت فرد، یا اهمیت مطلب فرد برای دیگران نیست. چرا که لایک کردن امروزه به یک بده بستان تبدیل شده است و دیگران شما را لایک می کنند تا لایک شوند. بسیاری از افراد، فقط دیگران را لایک می کنند تا به خودخواهی متهم نشوند و خیلی از پست هایی که لایک می شوند، اصلا خوانده نمی شوند !!

چرا لایک ها نشان دهنده اهمیت و دوست داشته شدن نیست؟

با یک مثال ساده می توان به حقیقت موضوع دست یافت، اگر فردی در اینستاگرام فقط ۱۰۰ نفر را فالوو یا دنبال کند و هر کدام در روز دست کم یک پست بگذارند ( برخی افراد گاه تا ۷- ۸ پست در روز ارسال می کنند) این فرد با حداقل ۱۰۰ پست مواجه خواهد شد و اگر فقط برای خواندن هر پست یک دقیقه نیاز باشد تقریبا یک ساعت و چهار دقیقه طول خواهد کشید تا فرد بتواند مطالب ارسال شده توسط دوستانش را بخواند.

معلوم است که این فرد  فرصت نخواهد کرد تک تک پست های دوستانش را بخواند و از روی رضایت یا پسندیدن، آن را لایک کند. بنابراین فقط پست ها را بی وقفه پشت سرهم و بدون خواندن لایک می کند تا فقط فالوورهایش را از دست ندهد!)

تبادل لایک

به غیر از سلبریتی ها (افراد مشهور مثل هنرپیشگان معروف و…)، کسانی که لایک زیادی دارند (در اینستاگرام)، حتی اگر کسی را فالو (دنباله روی) نکرده باشند، به صفحه آن ها سر می زنند و مطالبشان را لایک می کنند تا لایک جمع کنند. چون فالو شدن و فالو نکردن توهم “مهم بودن” را در فرد ایجاد می کند، فرد کسی را فالو نمی کند اما غیرمستقیم به صفحه افراد رفته و همه را لایک می کند تا لایک بگیرد! زمانی هم که افراد برای شما کامنت می گذارند هدفشان این است که برایشان کامنت گذاشته شود. (از شما تعریف می کنند تا شما هم از آن ها تعریف کنید).

نکته مهم دیگر در مورد فالوور ها و لایک های افراد این است که اغلب تعداد فالوورها و لایک ها واقعی نیستند. چراکه می توان لایک و فالوور را خرید و فروش کرد. افزایش تعداد لایک و فالوور برای عده ای تبدیل به نیاز روحی شده! و برای عده‌ای نیز تبدیل به کسب و کار شده و با فروش لایک و فالوور قلابی تجارت می کنند!

انتهای کلام /

در اینستاگرام با ما باشید

مطالب اخیر

پیام بگذارید

logo-samandehi

راهنما

پشتیبانی

حریم خصوصی

سیاست گذاری سوشال

انتقاد , شکایت و پیشنهادات

کلیه حقوق متعلق به موسسه دیجیتال  دیبا انار پردازش می باشد

Copyright ©2022 socialbest – anarpardazesh narnet panel