۹ ترفند بازاریابی اینستاگرام

بدون شک اینستاگرام یکی از قدرتمند ترین شبکه های اجتماعی است که می توان در آن برای کسب و کار خود تبلیغ و بازاریابی کرد و از دید بسیاری از مدیران می توان از آن استفاده تجاری کرد. با ما در سوشال بست با  ۹ ترفند بازاریابی اینستاگرام همراه باشید.بر اساس آخرین اخبار اعلام شده کاربران اینستاگرام بالغ بر 600 میلیون نفر در ماه رسیده است و اینستاگرام را برای بازاریابان تبدیل به بهترین مکان برای معرفی محصولات و خدمات خود کرده است.

۹ ترفند بازاریابی اینستاگرام

۱. استفاده  از آدرس سایت در پروفایل

یکی از ترفندهای بازاریابی در اینستاگرام درج کردن آدرس وب سایت  خود در پروفایل اینستاگرام است.  و اگر وب سایت ندارید  به جای آن آدرس پروفایل لینکدین خود را وارد کنید. اگر سایت دارید  به جای وارد کردن آدرس صفحه اصلی سایت، افراد را به صفحه فرود خود هدایت کنید و در صفحه فرود ایمیل مخاطب دریافت می شود و در مقابل هدیه ای یا اطلاعات جذابی در اختیارش قرار می گیرد.

 

 ۲. ایجاد توقف بر عکس‌ها

افراد معمولا با عکس های زیادی مواجه می شوند برای اینکه بر روی عکس ها توقفی داشته باشند باید از عکس هایی استفاده شود که باعث کنجکاوی شود. برای ایجاد کنجکاوی روش‌های زیادی وجود دارد. مثلا می‌توانید از یک محصول از فاصله‌ای بسیار نزدیک عکس بگیرید که به راحتی قابل حدس زدن نیست. ایده دیگر گرفتن عکس از زاویه‌ای که تکراری نباشد. بر خلاقیت عکس‌ها کار کنید تا بیشتر موردتوجه قرار گیرند و باعث کنجکاوی شود.

 

۳. نوشتن توضیحات پروفایل برای فالو شدن

در بخش توضیحات پروفایلتان از خودتان و کسب‌و‌کارتان تعریف نکنید. مطالبی که در توضیحات پروفایلتلن می گذارید پاسخگوی این باشد که  چرا دیگران باید شما را فالو کنند؟ در واقع باید این مطلب مطرح شود که  با فالو کردن شما چه مزیتی به دست می‌آورند.
اشتباه : بزرگترین شرکت طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ
صحیح: با فالو کردن این صفحه با نکات و ترفندهای مدیریتی سایت آشنا شوید و برای خرید از سایت کوپن‌های تخفیف دریافت کنید.

هم چنین در سوشال بست ببینید:راز هایی از شرکت فیسبوک که احتمالا نمیدانید!

۴. ارائه هدیه و تخفیف فقط در اینستاگرام

بهترین راهکار برای هدایت افراد از اینستاگرام به سایت برای اعضای اینستاگرام خود یک هدیه ویژه بگذارید و تخفیف در نظر بگیرید. اعلام تخفیف جذابیت ایجاد نمی‌کند. یک هدیه و یا  تخفیف  درصدی به صورت کاملا انحصاری در اختیار دنبال‌کنندگان شما در اینستاگرام قرار دهید. و دیگر در سایت هیچ صحبتی از این تخفیف نکنید.

 

۵. ارائه مطالب انحصاری

انتشار همه پست‌ها در تمام رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی اشتباه است است. تمام مطالب شما نباید در همه شبکه های اجتماعی کپی هم باشند و مشتریان دیگر لزومی نمی بینند که همه شبکه های اجتماعی شما را دنبال کنند.  گاهی لازم است مطلبی را در تمام رسانه‌ها منشتر کنید، ولی در هر رسانه مطالبی مختص هر شبکه اجتماعی داشته باشید.

ترفند های بازاریابی در اینستاگرام

۶. تغییر  عکس پروفایل

اگر عکس پروفایلتان ماهی یکبار عوض شود باعث می‌شود از دید اینستاگرام کاربر فعال‌تری محسوب شوید. هرچه کاربر فعال‌تری باشید، عکس‌های شما در نتایج جستجوی اینستاگرام جایگاه بهتری خواهد داشت و احتمال دیده شدن عکس‌هایتان و فالو شدن شما بیشتر می‌شود.

اگر عکس پروفایلتان لوگوی شرکت است با کمی خلاقیت و تغییرات عکس پروفایلتان را عوض کنید.
می‌توانید به مناسبت‌های مختلف لوگو را کمی تغییر دهید. مثلا با شروع زمستان می‌توانید چند دانه برف به لوگو اضافه کنید. یا با شروع بهار زمینه لوگوی شما گل و گیاه باشد. حتی گاهی می‌توانید بر عکس پروفایلتان بنویسید: فروش ویژه!

۷. آموزش، فروش

ارائه نکات و ترفندهایی که درباره خدمتی که ارائه می دهید و همچنین می‌توانید نکاتی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری انجام دهد. در آموزش‌ها باید مزیت های خدمات و یا محصولات با کیفیت گفته شود و همچنین راه های تشخیص آن نیز بیان شود.. یکی از دلایل موفقیت دیجی‌کالا همین است. اغلب افراد برای کسب اطلاعات درباره محصول و مقایسه محصولات به سایت مراجعه می‌کنند و بعد از تحقیقات خرید می کنند.

۸.با ویژگی suggested user رقبای خود را به خوبی بشناسید

یکی از مواردی که در کسب و کار اینترنتی خود باید رعایت کنید بررسی رقبا است  شناختن رقبای خود و زیر نظر داشتن آن ها به پیشرفت شما در کسب و کار خود کمک بسیاری می کند. با استفاده از ویژگی suggested user در اینستاگرام می توانید کسانی که در زمینه کاری مشابه شما فعالیت می کنند را پیدا کنید.

برای استفاده از این قابلیت می توانید به قسمت تنظیمات رفته و گزینه ی Similar Account Suggestions را تیک بزنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که شما حوزه ی فعالیت خود را باید به اینستاگرام بشناسانید. یکی از بهترین روش هایی که می توانید اینستاگرام را با حوزه ی فعالیت خود آشنا کنید استفاده از هشتگ های مربوط به موضوع کاری شما در پست هایتان است. سعی کنید هر پستی که در اینستاگرام خود قرار می دهید حتما هشتگ مربوط به عکس را در قسمت توضیحات عکس قرار دهید.

۹.بازدیدکنندگان سایتتان را به اینستاگرام بکشانید

سعی کنید از طرق مختلف بازدیدکنندگان سایتتان را به فالوئر های اینستاگرامتان تبدیل کنید. راه های زیادی برای این کار موجود است. یکی از این راه ها دعوت کاربران سایتتون به مطلبی که فقط در اینستاگرامتان منتشر می شود است. کلا هر چیزی که در سایت شما وجود ندارد و فقط در اینستاگرامتان است و کاربر مجبور شود برای دیدن آن مطلب به اینستاگرامتان بیاید.

به عنوان مثال می توانید قبل از اینکه کاربر سایت شما را ترک کنید پیشنهادی در قالب پاپ آپ به او دهید. توسط پاپ آپ خروج سایت خود کوپن تخفیف به او دهید و برای دریافت آن از کاربرتان بخواهید به اینستاگرامتان مراجعه کند. مطمئن باشید وقتی کوپن تخفیف محصول شما را در اینستاگرامتان ببیند حتما شما را فالو می کند تا از دریافت کوپن های تخفیف بعدی عقب نماند.

مطالب اخیر

پیام بگذارید

logo-samandehi

راهنما

پشتیبانی

حریم خصوصی

سیاست گذاری سوشال

انتقاد , شکایت و پیشنهادات

کلیه حقوق متعلق به موسسه دیجیتال  دیبا انار پردازش می باشد

Copyright ©2022 socialbest – anarpardazesh narnet panel